1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
shutvik [7]
3 years ago
7

3) 25 students were surveyed at Salisbury Middle School about what activities they

Mathematics
1 answer:
Katarina [22]3 years ago
6 0

Answer:

500

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find AEB<br><br> find AED<br><br> find DBC
d1i1m1o1n [39]

Answer:

Your answer is correct in the image

there is no need to change that

3 0
2 years ago
Two sublings are 55 years combined and one sibling is 9 years younger how od is the younger sibing
Dennis_Churaev [7]

Answer:

23 years old

Step-by-step explanation:

Let x = age of younger sibling.

Then, the age of the older sibling is x + 9.

x + x + 9 = 55

2x = 46

x = 23

Answer: 23 years old

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
I can't figure out how to do this problem.
Marianna [84]

Have you tried multiplying 5(3)+2(2)+1?

15 + 4 + 1 = 20 ?

Im sorry I'm not real good with math.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to find the asymtope of a function
Darya [45]
Asymptote at x = 3 and a horizontal asymptote at y = 1. The curves approach these asymptotes but never cross them. The method used to find the horizontal asymptote changes depending on how the degrees of the polynomials in the numerator and denominator of the function compare.
3 0
2 years ago
How to rewite this x+4y=-4 in form y=mx+b
Alex
x+4y=-4\\&#10;4y=-x-4\\&#10;y=-\frac{1}{4}x-1
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jill bought a pound of strawberries for $4.00. What is the price, in dollars, per ounce of strawberries? (1lb = 16 oz)
    10·2 answers
  • Someone explain what happened from line 1 to line 2
    13·1 answer
  • How do you graph exponential functions. Please explain because I have like 40 problems and I don't know how to do them so one pr
    14·1 answer
  • What is the equation in point slope form of the line that passes through the point (–2, 4)(–2, 4) and has a slope of 5?
    11·1 answer
  • Find the value of x and y
    8·2 answers
  • When (4,0), (3,1), (-1,-2) reflected over the Y axis what are the coordinates?
    13·1 answer
  • What is the value of x?
    7·1 answer
  • Find the sum or difference of this polynomial. <br> (3x^3+10x+5)-(x^3-4x+6)
    15·1 answer
  • A 3-pack of toaster pastries costs $2.97. What is the unit price?
    13·2 answers
  • Question 1
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!