To find the unit rate you do
$1.39/8 oz.=.17
Then, you multiply the unit rate by the ounces
.17 * 14 oz. = $2.43
Answer:
Plan 1: 7,300p Plan 2: 9,125. Plan 3: 8,030
Step-by-step explanation:
Answer:
A , B , C
Step-by-step explanation:
1) find the slope of the given line
slope = (-a/b) = (-8/4) = -2
two parallel lines have the same slope
A : correct
B : (-a/b) = -16/8 = -2 (correct)
C : correct
D : wrong (2 is different from -2)
Answer:
y=x÷20x19
Step-by-step explanation:
x÷20=5% then 5%x19=95% basically 5% off
Answer:
hello your answer is 21 y=21
Step-by-step explanation:
3 times -7 is 21- hope i helped