1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AlekseyPX
3 years ago
12

9 stores is 3% of_ stores.

Mathematics
2 answers:
Temka [501]3 years ago
8 0

Answer:

300

Step-by-step explanation:

300*0.03=9

Evgesh-ka [11]3 years ago
8 0

The answer would be 300 stores.

9/3%

300

You might be interested in
A crab-apple juice blend is mixed in a ratio of cranberry to apple 3 to 5
lord [1]

Answer:

you need to add more details

6 0
3 years ago
Fiona is gathering signatures on a petition to save the Orangutans. If she gets 4 times the number of signatures that she has ri
Reika [66]

Answer: 2000

Step-by-step explanation:

Set up equation

The total signatures she needs is 4 times as many as she has. From this we can create the equation (4n = total signatures)

We know that the total number of signatures is 8000, so plug this into the equation to get 4n = 8000

Solve for n

Now that we have an equation, we can solve for n by dividing both sides by 4

4n = 8000

n = 8000 / 4 = 2000

Final Answer

Fiona has collected 2000 signatures so far

3 0
3 years ago
A photograph is 3cm longer than it is wide. If a 4cm border is added to all sides, the the total area will be 460 sq cm. What ar
Paladinen [302]
The answer is 15cm x 12cm
5 0
3 years ago
X+3/12=2/7 plz <br> show work
Pachacha [2.7K]
35714286/1000000000, simplified is <span>17857143/500000000.</span>
5 0
3 years ago
Pls help! I’ll give brainliest!<br><br> A = ___ ??<br><br> B = ___ ??
igor_vitrenko [27]

Answer:

A:80 B:30

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Which is a valid proportion A.) 3/4=21/28 B.) 5/6=29/30 C.) 4/7=16/49 D.) 2/5=12/15​
    11·2 answers
  • Bryan's mom spent $46.20 filling up her gas tank if her gas tank can hold 12 gallons of gas how much did each gallon cost​
    10·2 answers
  • Find the value of a.
    15·2 answers
  • If each member of a family of four were to drink the entire contents of a 6 fluid ounce juice box each dsy during lunch, what wo
    11·1 answer
  • Andy buys a 75 cent juice box using only quarters and nickels. show the amount he spent in two ways.
    10·1 answer
  • Using the right triangle below, find the tangent of angle B.
    10·1 answer
  • HELP WILL GET BRAINLIEST Select the correct answer.
    8·1 answer
  • The line segment shown is translated down 4 units, what are the new coordinates of B?<br> (0.3)
    8·1 answer
  • Pls helllppppppppi give brainliest
    10·1 answer
  • Jenny, Keith, and Joanna participated in a mini-
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!