1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yaroslaw [1]
3 years ago
14

12.50 for 5 ounces unit rate

Mathematics
2 answers:
zavuch27 [327]3 years ago
8 0
12.50 / 5 = 2.50 per ounce
TEA [102]3 years ago
6 0
Divide 5 into 12.50 and you should get 2.5. So it'll will be 2.5 per ounce
You might be interested in
Desarrolla el siguiente cuadrado de binomio (2x³ - 6x)²
gulaghasi [49]

Answer:

4x^{6} - 24x^{4} + 36x^{2}

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Gay Gay Gay Gay Gay Gay Gay Gay Gay Gay
Taya2010 [7]

Answer:

thats pretty gay my guy

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
beth is making the minimum wage of $7.25 per hour. her boss promises her a raise of 5% how much more per week will she make if s
Korvikt [17]

Answer:

$13.60 difference approximately.

6 0
3 years ago
Solve by factoring:<br> 1) x² + 6x + 8 = 0
Serhud [2]

Answer:

x=-4  x=-2

Step-by-step explanation:

x² + 6x + 8 = 0

x² +2x+4x + 8 = 0

x(x+2)+4(x+2)=0

(x+4)(x+2)

x=-4  x=-2

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Change the units up above to the correct answer from (a) to (d)
Leto [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

1 cm = 10 mm

a) 0.1 cm = 1 mm

1 mm = 1000 m

b) 25000mm = 25 m

1 g = 0.001 kg

c) 7g = 0.007 kg

1ml = 0.000001

d) 30000ml = 0.03 kl

6 0
3 years ago
Other questions:
  • If M is the midpoint of segment XY, find the coordinates of point X if M is at
    9·1 answer
  • write an algebraic expression to model each situation. you have a summer job at a car wash. you earn $8.50 per hour and are expe
    8·2 answers
  • Can someone please help me I really need help please help me
    13·1 answer
  • It is found that 5 out of every 8 college students like algebra. If a certain college has 4,000 students, how many of them like
    11·2 answers
  • Multiply and simplify 11/12•8/15•5/16•9/22
    5·1 answer
  • How many labeled segments are in the figure?<br>10 6 1 4
    14·2 answers
  • Simplify using order of operations.Show all your work. 4^3 + (`10-8) divided by 2
    14·1 answer
  • How do you find a solution for an inequality equation?
    15·1 answer
  • HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    12·1 answer
  • What is the slope-intercept equation of the line below?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!