its q and c c c c c c c c c c c a a a a a a a a a a. a
Answer:
He would make $126.70 in 10 hours.
Step-by-step explanation:
First, you have to find the unit rate, in other words, how much money he earns in one hour. To do that, you have to divide.
38.00÷3= 12.666667
Once you know how much money Brandon earns in one hour($12.67), you multiply that number by 10.
12.67×10= 126.70
In conclusion, the answer to this solution($126.70) is how much money he earns in 10 hours.
So if Jade makes $306.25 a week and for every hour she works, she makes $8.75, then all you have to do is divide 306.25 by 8.75.
306.25/8.75 = 35 hours should be your answer
Let me know if that doesn't make sense or you still don't understand it :)
Answer:
solo respondo esto por los puntos
Idk
What to do.
What to do.
What to do.
What to do.
What to do.