I think it is A but make sure with someone else
3x + 6 >=0 that's the equation and yes it would be greater
You can find unit price by dividing the total amount of money to amount of item: in this case cards
$10.50/25 = $0.42 per trading card
$0.42 (unit price) is less than $1
Answer:
transitional thinking
Step-by-step explanation:
The ability to understand the connection between one fact and another, even though it is not stated, is called: transitional thinking
Answer: combine like terms then divide dum dum
Step-by-step explanation: