1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NARA [144]
2 years ago
6

How to write in standard form twenty-nine billion, thirty-two million

Mathematics
1 answer:
katrin2010 [14]2 years ago
7 0
29,032,000,000 is the standard form
You might be interested in
Help me please <br><br> Increase 55 by 137%
RideAnS [48]

Answer:

75.35

Step-by-step explanation:

55 (1.37) = 75.35

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Given f (x) = 6x + 2, find f (x + 3).
Dovator [93]

Answer:

6x+20

c.

Step-by-step explanation:

If f(x)=6x+2 and you are asked to find f(x+3), then you just replace all the x's in f(x)=6x+2 with (x+3).

Doing this gives you:

f(x)=6x+2        with new input (x+3) in place of out input (x)

f(x+3)=6(x+3)+2

f(x+3)=6x+18+2

f(x+3)=6x+20

3 0
3 years ago
What is 19/50 in decimal form
Lilit [14]
If you have 1 piece divided into 50 parts and take 19 parts away, your answer in decimal form will be (.38) The answer is .38    
                                                          
5 0
3 years ago
Write an expression for the measurement of angle L using the measurement of angle C found in part C
kap26 [50]

Answer:

180’ - 130’

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Roasted peanuts cost 3 per pound at the local market. What is the cost of a 6 pound bag of peanuts
Novosadov [1.4K]
6 x 3  you do the math
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the equivalent of -3 (x+2)+(x-3)x
    13·2 answers
  • ida goes to the store to buy groceries. To pay for the groceries, she slides the card through a card reader and puts in a specia
    7·2 answers
  • −7+3(−4e−3) equivalent expression
    15·1 answer
  • How to be good at maths if you cant keep up in class
    13·2 answers
  • Which of the following graphs represents a one-to-one function?
    15·2 answers
  • [y = 4x] [x + y = 5]
    8·1 answer
  • Leanna is making a craft and needs 12 yards of ribbon. If 2 yards of ribbon cost $1.25, how much will 12 yards cost?
    12·1 answer
  • What is the unit rate of the number of miles driven per number of hours of driving?
    10·1 answer
  • What is 1 + 7k + k = -7? With work provided
    14·2 answers
  • Let D= {4,7,9} , let E {4,6,7,8}, and let F={3,5,6,7,9}a) find the D U Eb) find the E n F
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!