1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mart [117]
3 years ago
5

Help me please!!! you don’t have to explain

Mathematics
2 answers:
hjlf3 years ago
8 0

Answer:

c  IS THE ANSWER

Simora [160]3 years ago
5 0
The answer would be c because you have to put the (x,y) or (0,5) (1,9) (2,13) in place of x and y in the equation.
You might be interested in
Hi! ❤️ I’m looking for help here thanks.
abruzzese [7]

Answer:

i dont remember how to do this and i just did this last year

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help please! (no links)
disa [49]
EZ is 24.5
Happy is 25
3 0
3 years ago
Jessica has 86 fake tattoos she kept 23 for herself and then shared the rest with 7 of her friends how many tattoos did each fri
Mama L [17]

86-23=63

63/7=9

you're welcome!

. . . . . . . .

6 0
3 years ago
Trigonometry Problem <br><br> Find the length of the missing side.
Alinara [238K]

Answer:

29.187

Step-by-step explanation:

Cos38°= base/hypotenuse

Cos38°= 23/w

w= 23/Cos38°

w= 23/0.788

w= 29.187

Hope it helps :-)

6 0
3 years ago
Naram-sin wears a horned helmet that is a symbol of _________.
Lisa [10]
Naram-sin wears a horned helment that is a symbol of his divine power.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Arnold borrowed $7890 at 11.5 percent for five years. How much did Arnold pay in interest?
    10·2 answers
  • A square field has an area of 479 ft to the second power what is the approximate length of a side of the field
    11·1 answer
  • 2
    6·1 answer
  • The largest side of a triangle is six more units than the smallest side. The third side is twice the smallest side. If the perim
    6·1 answer
  • Help find the volume.
    15·2 answers
  • A 25 lb. bag Balkfoods Small Red Beans cost $52.92. What is the unit price<br> per Ib?
    7·1 answer
  • (-5x^2+2x+6)-(9x^2+2x+9)+(-6x^2+5x-3) simplified
    14·2 answers
  • Chicken costs $3.30 per pound, and beef costs $4.79 per pound. Answer each question.
    8·2 answers
  • Hi amazing people please help i’ll give brainliest thanks!
    12·2 answers
  • If numerator is 2 less than the denominator of a rational number and when 1 is subtracted from numerator and denominator both, t
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!