1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firdavs [7]
3 years ago
13

HELP MATH ASAP! I GIVE BRAINLIEST

Mathematics
1 answer:
aliya0001 [1]3 years ago
6 0
The answer would be 0.
You might be interested in
Slope-Intercept Form of 3x – 4y – 16 = 0
mojhsa [17]

Answer:

Y= 3/4x - 4

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
GIVING 20 POINTS FOR THIS IF YOU ANSWER IT CORRECTLY!!!!!!!!!!
Anna71 [15]

Answer:

b (the second choice)

Step-by-step explanation:

range is basically the y

domain is like x

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation x^3 + 2x^2 - 11x -12 = 0
vagabundo [1.1K]

Answer: there are 4 solutions

x = -2

x = -1/2 = -0.500

x =(3-√5)/2= 0.382

x =(3+√5)/2= 2.618

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
I need help$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Leni [432]

The answer is 106 degrees. This is because 22 degrees + 52 degrees + 106 degrees = 180 degrees, completing the angles.

Hope this helps!

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Solve each system of equations by using elimination.
Wewaii [24]
What grade are you in
5 0
4 years ago
Other questions:
  • What is the unit and unit rate for $7.96 5 pounds
    12·1 answer
  • I need help solving this 4x-2(7x-4)=6x-3
    11·2 answers
  • Find the compound interest earned by the deposit. $16,000 @3% annually for 13 years
    11·1 answer
  • each marble bag sold by Lisas marbles company contains three red marbles for every four orange marbles if a bag has 24 red marbl
    7·1 answer
  • -5 = Зу-14<br> Please help
    5·2 answers
  • 9
    7·1 answer
  • If ab ≠ 0, which is equivalent to
    9·2 answers
  • If f(x) = 5 + 4( x - 4)^2<br><br> then what is f(7)
    13·2 answers
  • In her shopping cart, Jody has 2 pounds of oranges at $0.99 per pound, 3 cans of soup at $1.19 per can, and 1 gallon of ice crea
    14·1 answer
  • I don’t understand this subject at all if you wold answer that would be a big help
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!