Answer:
Hello!
Let's simply divide our two numbers to find how many carriages we need.
22/4=5.5
The thing is, we cannot have 5.5 carriages. We can just have an extra carriage with only 2 people. This gives us 6 carriages.
Therefore, our answer is 6.
I hope this helps!
R $30.00. Since 1 pound = 16 ounces, so there are about apples in each pound. You can buy approximately apples for $3
<span>r $30.00? Complete the explanation. The cost per pound of the app</span>
Answer:
The answer is 4a-12
Step-by-step explanation:
Hope this helped :>
Answer:

Step-by-step explanation:
Its given:
