1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Ratling
[72]
3 years ago
14
The ratio 1/2 is in simplest form. Is this true or false?
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
sweet-ann
[11.9K]
3 years ago
5
0
Yes it can't be reduced down anymore
Send
zimovet
[89]
3 years ago
3
0
True, 1/2 cannot be reduced.
Send
You might be interested in
Find the value of x. Round your answer to the nearest tenth. *
joja [24]
Check the picture below
solve for "x"
3
0
3 years ago
9. Which of the following is a mixed number?<br>a. 2.3<br>b.2/5<br>c.2 1/2<br>d.5/2
Stells [14]
Answer:
C
Step-by-step explanation:
7
0
3 years ago
Dose anybody know how to do this
Grace [21]
The dot is 3 lines above the x axis so if you reflect it it would be 3 lines below the x axis so it would be (2,-3)
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Anyone wanna chat?? =>
torisob [31]
Answer:
Sure wassup?
Step-by-step explanation:
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
Round each decimal number to the nearest tenth. Then, select the best estimate for the subtraction equation 3.21 − 1.19 = ___. h
Ymorist [56]
Answer:
the answer after rounding is 2
8
0
3 years ago
Other questions:
Determine the slope of the line that passes through the points (-4, 6) and (0, 4).
10
·
2 answers
What is the answer to the problem: 45.8 m x 0.385 m x 5.81 m? in sig figs?
6
·
1 answer
Find two numbers whose sum is 15 and whose product is as large as possible.
6
·
1 answer
A plane traveled 240 miles yo Miami and back. The trip going with the wind took 2 hours. The trip going against the wind took 4
11
·
1 answer
What’s 1/3x-5+171=171
8
·
1 answer
Honeycrisp apples are on sale if you buy a crate, 15 pounds for $30. What is the unit price per pound
12
·
1 answer
The selling price of lumber at Home Depot is $3,170, percent markup on cost is 30%. Calculate the actual cost. (Round your answe
6
·
1 answer
Donald is choosing between two jobs he calculates that his taxable income from job a would be about $8,150 and its taxable incom
11
·
1 answer
Can i get some help pls
15
·
1 answer
8.92 x 10^6 in scientific notation
12
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!