4 slices of pizza. You get this by dividing the total amount of slices but the amount of people.
Answer:
X=50
Step-by-step explanation:
15×2=30
25×2=50
To solve this problem, you have to divide the price by the number of gallons.
So 56.25/15 = 3.75
Therefore Genevieve payed $3.75 per gallon
Answer:
45°
Step-by-step explanation:
90÷2 = 45
Answer:
55 days or about 7 weeks
Step-by-step explanation:
9(7)= 63 because there are 7 days in one week
63+5=<u><em>68</em></u>
1(7)=7
7+6=<u><em>13</em></u>
68-13=55