Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
So.
.
Let's get started with formulas.
.
I KNOW you hate formulas!! So do I, but we have to use them. No "buts".
.
So, how many minutes are in 2 weeks?
.
Search it up. For your convenience, it is 20,160 minutes.
.
Well, I think you have your answer, since each quiz is 5 minutes, 5 times 50 (5 x 50) is 2,500 minutes.
.
Yes, you can do 50 quizzes and MUCH MUCH more in 2 weeks.
.
Hope I helped!!
Answer:
Step-by-step explanation:
So this is an exponential equation because it is doubling each day.
So you will first determine the equation f (x)
Answer:
Randomly scattered meaning
D) A correlation of approximately 0
Hope this helps!