Step-by-step explanation:
- will be cancel
then
815/35= 23.28
Find the unit costs and compare them:
$1.99
---------- = $0.199/oz
10 oz
$2.99
-------------- = $0.17/oz
18 oz
Clearly, the 18 oz bag for $2.99 is the better buy, at $0.17/oz versus $0.199 oz for the 10 oz bag for $1.99.
Solution:
2/3=0.66
3/6=0.5
5/9=0.55
0.66+0.5+0.55=1.71
Answer:dont think this right i just need to do this
Step-by-step explanation:its 3