The answer is C I believe:)
Answer:
The value of y is one
Step-by-step explanation:
Hope it helps
$42.50 divided by 4 is 10.625
Than rounding that up to the nearest hundreds which is the number 2, the total is $10.63.
It is given in the question that,
A flower garden has 12 sunflowers for every 45 irises.
And we have to find the unit rate for the number of irises per sunflower.
And for that we have to divide number of Irises by number of Sunflower. That is

And that's the required unit rate .