Answer:
33.6f eet
Step-by-step explanation:
if
2=8 then
8.4x8= 67.2/2= 33.6 feet
Answer:
1638
Step-by-step explanation:
3(500)+3(40)+3(6)=1500+120+18=1638
Step-by-step explanation:
$1.80 per pound
The amount she's supposed to buy it is
1.80 × 12.5 = $22.5
She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved
$22.5 - $21.25 = $1.25
the amount she saved per pound is
1.25/12.5 = $0.1 per pound
It should take 4 years, please mark me brainliest it would mean a lot and if you want an explanation, Comment and I’ll help you out