Answer:
y is 1 and x is 2
Step-by-step explanation:
please mark me as brainliest!!<3
Answer:
$63
Step-by-step explanation:
In order to solve this problem, we need to find the unit price, which is the price per 1 ticket in this case. To find this, we need to divide $45 by 5 because each ticket is the same amount: $45 / 5 = $9. So each ticket is $9.
Now, we need to find how much 7 tickets would cost. To do this, multiply the $9 / ticket by 7 tickets: $9 * 7 = $63.
This, 7 tickets would cost $63.
Hope this helps! God Bless u!!!
Answer:8
Step-by-step explanation:
Area = Length x Width.
simple room measurement
Measure the length using the distance from one wall to the opposite wall.
Measure the width from wall to wall.
Add 2 to 4 inches to each side. This accounts for waste, doors and slanting walls. It’s easy to cut a little off for a perfect fit, but it’s impossible to add without creating unsightly seams.
Multiply the length times the width or enter those into the calculator above. This is your total square footage for that room.
Repeat this process for each room.
NOT SURE HOW MU