14x - 129 (I think I’m so sorry if it’s wrong)
56 / 8 = 7
7 * 10 = 70
She would have earned $70
Answer:
A) 5c = 7.25
(c being the singular lip balm price multiplied by 5)
B) You can draw a picture of 5 Lip balms, label each with (c) and then next to those drawings, put = 7.25. You could also draw 7 dollar bills and a quarter if you wanted!
C) 5c = 7.25
Divide each side by 5
c = 1.45
Each lip balm costs $1.45! Hope this helps! Please award brainliest if helped.
Answer:
The cost of 1000 bushels is $9790
Step-by-step explanation:
Given
per bushel
Required
Determine the cost of 1000 bushels
If 1 bushel costs $9.79,
Then 1000 costs:

