1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MissTica
3 years ago
13

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mathematics
2 answers:
Alekssandra [29.7K]3 years ago
4 0

Answer:

it is B

Step-by-step explanation:

I added all the numbers and divided it by the number I gat from adding

bija089 [108]3 years ago
3 0

Mode means the popular number.The mode is 13.Answer is choice number three .

The other person is wrong on the bottom.

When adding the numbers and dividing how many numbers there are is called Mean.

I already learned this in school.

You might be interested in
PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!! WILL GIVE BRAINLIEST AND RATING!!!!!!!!!!!!
Kitty [74]
This will give us
2n-1-(-7n+2)=2n-1+7n-2=9n-3
That is the second option.
Please mark me as brainliest.
4 0
3 years ago
The right rectangular prisms are similar.
rewona [7]

Answer:

A, B, E

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Find the number of times a heart beats in 2 minutes if it beats 576 times in 8 minutes.
Gwar [14]
You write a proportion 576/8=x/2. And solve for x.  x=144.
6 0
3 years ago
The student council publish the results of the survey about the new school mascot Jesse spilled water on the paper but she knows
denis-greek [22]
It percent must be a 100%. So if she knows that 72% students choose a mascot, then take 100% subtract 72% you'll get 28%. Which mean the other 28% of the student will choose a Viking as their mascot.
3 0
3 years ago
Y- 5- 2x <br><br> 0 <br> 1<br> 2<br> 3<br> 4<br> 5 <br> i don’t get this plz help!
Oxana [17]

Answer:

y-5-2x quad y-5-2x

Step-by-step explanation:

y-5-2x

4 0
2 years ago
Other questions:
  • 6 and 3/5 - 4 and 3/4
    11·2 answers
  • Jonathan had to rent a car for one day while his car was getting fixed , the car rental costs $23 per day plus $2 for every mile
    15·2 answers
  • Which points are solutions to the system of inequalities shown below? Check all that apply.
    5·1 answer
  • Find the missing side length of the right triangle shown. Round to the nearest tenth, if
    9·2 answers
  • B^2+ 8b + 12 = (b + 6) (?) find the other binomial which will complete the factorization
    11·2 answers
  • The rule for subtracting integers can be used to<br>subtract whole numbers. Explain why.​
    10·1 answer
  • Estimate how long it will take to complete the
    14·1 answer
  • Hurry pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    6·1 answer
  • Which is a better deal 12.4 ounces for $4.99 or 21 ounces for $6.49?
    5·1 answer
  • Can someone explain this to me, I don't understand it. Thank you!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!