Answer:
It would take 5/3 or 1 2/3 hours to use a package of napkins.
Step-by-step explanation:
1/3=1/5
2/3=2/5
3/3=3/5
4/3=4/5
5/3=5/5
5/3= 1 2/3
Answer: $2.90/cup
Step-by-step explanation:
1 pint = 2 cups
2 cups = $5.80
--> $5.80/2 = $2.90/cup
The answer should be 31, if I’m doing this correctly.
6(3)2-5 (multiply 6 and 3, you get 18)
18(2)-5 (multiply 18 and 2, you get 36)
36-5 (subtract 36 and 5)
31
No one can help you if you dont show us the work my dude. But the was to convert them is say you have 1/4 that is 25% of a whole. Sorry i couldnt help more repost the question with a link and people can help then.