1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dmitry [639]
3 years ago
8

Put these numbers in order from least to greatest. 0.6 11 -0.1 11 3/15

Mathematics
1 answer:
Anuta_ua [19.1K]3 years ago
4 0
-0.1;0.6;11;11 3/15. These numbers are now ordered from least to greatest.
You might be interested in
A builder could get 9 sheets of Sheetrock for $20. If he bought 15 sheets, how much money would he have spent?
lora16 [44]
$33.33

20/9 = $2.22 per sheet
$2.22*15 = $33.33
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the anwere to this problem in the simple form
Deffense [45]
It is in simple form. There is absolutely nothing more that can be done, unless it is a joke. And math jokes are very hard to come by.

I don't think that y(y - 1)/(a + 2b) is any simpler.

Come to think of it, is that x^2 or y^2 on the top left. 
I think my first answer is the best one. Nothing can be done.
5 0
4 years ago
A 44 ft ladder leans against a building so that the top of the ladder touches the building at a point 27 ft above the ground. To
Veseljchak [2.6K]
Answer is option 4. working out attached

hope it helps :) 

4 0
3 years ago
How do you solve 9 divided by 23.85how do you solve 0.7 divided by 5.863 72
mojhsa [17]

9/23.85=<span>0.377
0.7/5.86372=</span> 0.119
5 0
3 years ago
Z x z x z x z x z what's this?
Leya [2.2K]
Z^5 is the answer because you need to add all the z’s to get a 5 for exponents
6 0
3 years ago
Other questions:
  • How do I do this pls help me
    10·2 answers
  • A particular style of jacket costs the retailer $85 per jacket. At what price should the retailer mark them so he can sell them
    11·1 answer
  • Please answer what the missing number is
    5·2 answers
  • Mr cho drives 45 miles in 1 hours.if her speed stays constants, how many hours will it take for her to drive 405 miles
    12·1 answer
  • Tina described four triangles as shown below:
    11·2 answers
  • An amusement park's cost for cotton candy is $1.50. The markup rate for cotton candy is
    9·1 answer
  • Find the cost of 47.2 m cloth if the cost of 1 m cloth is $33.90
    7·1 answer
  • What are all of the solutions to the equation 2y2 = 64? <br> ±32 <br> ±√ 2 <br> ±4√ 2<br> ±8
    14·1 answer
  • Which best describes the constant difference for the
    12·1 answer
  • A total of 684 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. There were 66 fewer stu
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!