$33.33
20/9 = $2.22 per sheet
$2.22*15 = $33.33
It is in simple form. There is absolutely nothing more that can be done, unless it is a joke. And math jokes are very hard to come by.
I don't think that y(y - 1)/(a + 2b) is any simpler.
Come to think of it, is that x^2 or y^2 on the top left.
I think my first answer is the best one. Nothing can be done.
Answer is option 4. working out attached
hope it helps :)
9/23.85=<span>0.377
0.7/5.86372=</span> 0.119
Z^5 is the answer because you need to add all the z’s to get a 5 for exponents