1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BaLLatris [955]
3 years ago
15

= Drag up the correct symbol to make each statement true.

Mathematics
1 answer:
Dvinal [7]3 years ago
4 0

Answer:

1. >

2.>

3.<

4. <

Step-by-step explanation:

I am doing it from top to bottom

I hope this helps! :)

You might be interested in
One way to show that a statement is not a good definition is to find a
guapka [62]

counterexaple

i hope it helps

4 0
3 years ago
The price of a
RideAnS [48]

Answer:

$31.5

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
House prices in the neighborhood average at $90.05 per square foot. If the house has 1055 square feet, what should be its price?
telo118 [61]

Answer:

C. $95,000

Step-by-step explanation:

90.05 times 1055 is $95,000.75 the closest number to that is $95,000.

7 0
2 years ago
HELP! What is AB? WILL GIVE BRAINLIEST!
Natalija [7]
AB = BC

3x-4=5x-10
-4=2x-10
6=2x
3=x

AB = 3x-4
AB = 3 (3)-4
AB = 9-4
AB =5

Therefore, AB is 5.

BC = 5x-10
BC = 5(3)-10
BC = 15-10
BC= 5
3 0
3 years ago
Using a calculator change2 11/16 into a decimal
Natali [406]
Hey You!

2 11/16 = 2.6875 as a decimal.

That's Your Answer! ^
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • lenox ironed 1/4 of shirts over the weekend,she plans to split remainder of work equally over the next 5 evenings. what fraction
    11·1 answer
  • What is fo cube root
    9·1 answer
  • What is 15.08 written as a mixed number?
    14·2 answers
  • Find the mean:<br>31, 1, 12, 2, 21, 22, 1, 0, 31, 13
    15·1 answer
  • Amanda and Jessica bought vegetables for their newly opened restaurant. Amanda bought potatoes and onions. For every 18 pounds o
    8·1 answer
  • A woman invests 12,500 in a savings account drawling interest that is compounded annually. Find the annual rate if the money gro
    14·2 answers
  • The radius of a sphere is multiplied by . What effect does this have on the volume of the sphere? A. The volume of the sphere is
    12·1 answer
  • A store sells a 1 1/4 pound package of turkey for $9 what is the unit price of the turkey in the package?
    15·1 answer
  • PLEASE HELP ILL MARK BRAINLIEST
    10·2 answers
  • What is the least common multiple of 5 and 8?​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!