Answer:
three quarter noted as as fraction would be 3/4
each quarter note is 1/4 of a whole note, or one beat in a measure of 4-4
so three of them would be
1/4+1/4+1/4=3/4
1. The perimeter is 20. How I got that is to add all of them together- 9+3+3+3+2=20. The area is the area is 15. How I got that was I did the little square with 3 and 2 first. 3 times 2 = 6, then I did the 3 and 3 which = 9 and added those together 9+6=15
2. The perimeter is 15. How I got that is I add them all together. 6+3+2+2+2=15. The area is 10. I did 3 times 2 = 6, 2 times 2 = 4, 6+4=10
Type 1 rice :
7-ounce package costs = 2.59.
Cost of 1-ounce of Type 1 rice= 2.59/7 = $0.37
Type 2 rice :
12-ounce package costs = $4.56
Cost of 1-ounce Type 2 rice = 4.56/12 = $0.38
Type 3 rice :
18-ounce package costs = $ 6.30
Cost of 1-ounce Type 3 rice = 6.30/18 = $0.35.
From the above calculations, we can see that the cost of 1-ounce Type 3 rice is lowest. Therefore, 18-ounce package is Best Buy.
Is this a true/false or do you need an actual mathematical answer?
i will edit my this to answer your question.
I'm just not exactly sure what you are asking :-/
Answer:
x= 2x+3
Step-by-step explanation:
delta= postif
x1= -b - racine de Delta sur A AU CARRE
x2= -b + racine de delta A AU CARRE