1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hjlf
3 years ago
13

dr.hong prescribed 0.019 liter more mdicine than dr.T dr.E prescibed0.02 less than dr> hong who prescribed them most who pres

cibed the least
Mathematics
1 answer:
Aleks [24]3 years ago
6 0
DrH = DrT + 0.019
DrE = DrH - 0.020
DrH is the most and DrE is the least
You might be interested in
Your teacher buys a 5 pound bad of Smarties, for $12.50. What is the unit rate for Smarties.
Taya2010 [7]
So 5 pounds=12.5
divide 12.5 by 5 to get dollars per pound
$2.5 per pouind
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What do I do when the output doesn't have a constant rate of change?
Solnce55 [7]

-2 gal/min

sry if it wrong

3 0
3 years ago
A test question asks you to find two side lengths of a 45° -45° -90° triangle. You know that the length of one leg is 6, but you
Alja [10]

Answer:

The other leg is 6 and the Hypotenuse is 6√2

Step-by-step explanation:

because it's a 45 45 90 the legs equal and the Hypotenuse is square root 2 times leg

4 0
3 years ago
4x 10x h = 4x<br> h = 10x
s2008m [1.1K]

Step-by-step explanation:

the answer would be 40 4x 10x h = 4x

5 0
3 years ago
In the polynomial 4x3 + 5x2 − 12, what is the coefficient of the x2 term?
Elza [17]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Is 32&gt;64/4 true or false
    15·1 answer
  • Which two functions are inverses of each other?
    9·2 answers
  • Please help asap! i don’t know what the answer is!
    8·1 answer
  • (Ill give brainliest :) )
    12·1 answer
  • 10t less than 112 is what
    9·2 answers
  • At a sale, dresses were sold for $22 each. This price was 55% of a dress's original price. How much did a dress originally cost?
    5·2 answers
  • Share $150 among John, Mary, and Sarah so that each of the two girls receives twice as much as John. Calculate the amount of mon
    5·1 answer
  • If 3x+2=6 what is the value of x
    7·1 answer
  • What method do we use to find the slope of a table?
    10·1 answer
  • See the picture below and answer for 50 points and brainliest
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!