Answer:
she resells each apple for $132
Step-by-step explanation:
I multiplied 120 by 0.1 to find how much she would be marking up the price of each apple. I got the answer of $12. So then I added that $12 to $120 and got the new price of $132.
I checked my work I swear it's correct
hope this helps chu <3
Step-by-step explanation:
if a = 10
a² = 10²= 100
Hope it will help :)
Step-by-step explanation:
![Volume = L \times W \times H.](https://tex.z-dn.net/?f=Volume%20%3D%20L%20%5Ctimes%20W%20%5Ctimes%20H.)
L - Length
W- Width.
H- Height.
<u>Multiply each side:</u>
![3 \times 8 \times 10 = 240](https://tex.z-dn.net/?f=3%20%5Ctimes%208%20%5Ctimes%2010%20%3D%20240)
![units^{3}](https://tex.z-dn.net/?f=units%5E%7B3%7D)
Step-by-step explanation:
what's the question sweetie?
Answer:
The answer is B-15:18 based on a 24hr clock