Idk if the dot is multiplication or sth else
Answer:
50
Step-by-step explanation:
Answer:
The unit rate is $4 for 1 pound of rice.
Step-by-step explanation:
P.S Can I have brainliest?
True. Because if you multiply 440 by 10, the answer is 4,400. So 4,400 is 10 times as much as 440.
To each number multiplied by 10, the answer is the same number with an additional zero to the right.
Hope this Helps! :)
the screen is black what's the question?