1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stella [2.4K]
3 years ago
15

NEED HELP ASAP I believe the answer is C but I’m not sure

Mathematics
2 answers:
Len [333]3 years ago
6 0
The correct answer is C I believe :)
babymother [125]3 years ago
4 0
The correct answer is C.
You might be interested in
(10-6)^3•4^2+ (10+2)^2​
ValentinkaMS [17]

Idk if the dot is multiplication or sth else

8 0
4 years ago
Help plssssssssssssssssssss
galben [10]

Answer:

50

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
In the space below, express $8 for 2 pounds of rice as a unit rate.
omeli [17]

Answer:

The unit rate is $4 for 1 pound of rice.

Step-by-step explanation:

P.S Can I have brainliest?

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
4,400 is 10 times as much as 440
snow_lady [41]
True. Because if you multiply 440 by 10, the answer is 4,400. So 4,400 is 10 times as much as 440.
To each number multiplied by 10, the answer is the same number with an additional zero to the right.

Hope this Helps! :)
7 0
3 years ago
PLEASEEE HELP ME ANSWER THIS QUESTION!!!!!
sasho [114]

the screen is black what's the question?

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Tarik has completed 25% of the MAP assessment. If there are 56 total questions on the test. How many has he completed
    9·1 answer
  • Tammy did a survey to answer the following question: what is the average reading score of grade 6 students?
    7·2 answers
  • Which expression is equal to 2sqrt-32?
    11·1 answer
  • What is the reciprocal of 31/2
    14·1 answer
  • What is the value of n?
    9·2 answers
  • Can someone please help me
    8·1 answer
  • Please help i know im asking too many question but i cant fail this<br><br>AND EXPLAIN UWU
    11·1 answer
  • If you ask a question will the points given ne deducted from your points​
    15·2 answers
  • Which expressions are equivalent to 3x+6? Select all that apply. 2x+2+x+4, x+6+x+x, 3+6x, 10+9x-4-6x, 9+10x-6-4x
    5·2 answers
  • HELP ASAP PLEASE!!!!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!