So many! Failing is the main one and losing everything
Answer:
$57.11
Explanation:
$25.85 × 4 = $103.40
$15.70 × 2 = $31.40
Total cost of purchase = $134.80
6% tax = 0.06 × $134.80 = $8.09
Total cost of purchase including tax = $142.89
Change received by Blaine = $200 - $142.89 = $57.11
I hope my answer helps you
<span>The cost per unit is derived from the variable costs and fixed costs incurred by a production process, divided by the number of units produced.
Hypothetically lets say variable costs for Kubin company's production is $50,000 and their fixed costs are $25,000.
$50,000 variable costs + $25,000 fixed costs / 21,500 units = $3.49/unit.</span>
Answer:
True
Explanation:
Plz mark brainliest thxxx :) hope it helps
Diversifying. It is so that they can tap into other markets.