7 and 8 because the square root is 7.874
200 divided by 8=25
25 x 3 <span>=75g</span>
Answer:
$0.09
Step-by-step explanation:
Unit price= total price/ total units
$3.24/ 36oz= $0.09
Answer:
a
Step-by-step explanation:
the transversal across two parallel lines causes the consecutive internal angles to be congruent according to the consecutive internal angles theorem.