Answer:
anong grade Mo na ba?
Step-by-step explanation:
grade?
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
Answer:
1.854826e+134
Step-by-step explanation:
To answer a question like this, you need to know that the factorial of a number is the multiplication of all the posible whole numbers from 0 to the original number. Thus, this problem can be solved calculating 88! (88 factorial) = 88 * 87 * 86 * 85 * 84 * … * 3 * 2 * 1, so the final answer is a very big number, 1.854826 * 10 ^134
Answer:
6
Step-by-step explanation:
mulyiplying is for finding out the area