Answer:
Your answer is 3/25
Step-by-step explanation:
Answer:
0.0365 pounds per dollar
$2.79 per pound
$2.79 per pound is typically used
Step-by-step explanation:
13.95/5 = $2.79 per pound
5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar
Answer:
Joshua worked 4 hours and luke worked 7
Step-by-step explanation:
25x + 35x +105 = 345
60x = 345 - 105
60x = 240
x = 240/60
x = 4 hours
Answer:
6173/500
Step-by-step explanation:
12.346 as a fraction:
Move the decimal over a power of 10:
12.346 → 6173/500
6173/500
Hope you learned from this answer!