1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
soldi70 [24.7K]
3 years ago
14

How do you write 1.92 x 10 0

Mathematics
1 answer:
nordsb [41]3 years ago
4 0
Im guessing your saying how do you write 1.92 x 10 when you multiply you dont need to line up your decimals but it would lookm something like this:
1.92
x 10

and if it was 1.92 and 10.0 it would look like this

1.92
x 10.0

the deimals dont line up because you are multipling but if you were adding or subtrcating then you would have to line it up but not in this case

You might be interested in
Am i weird for liking acdc at the age of 14
PSYCHO15rus [73]

Answer:

0-0

Step-by-step explanation:

000000000000000000000000000000

5 0
3 years ago
Which describes these 2 figures
Sophie [7]
The answer for this is A
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Show another way to write 100 more than 623 ​
____ [38]
There are many ways, but here is one:

x = 100

Since ‘x’ is 100 and we want 100 more, we just need to add ‘x’ to 623

Answer: x + 623 (Make sure you define your ‘x’ value)
4 0
3 years ago
3 ice cream cones cost $5.25. At this rate, how much do 2 ice cream cones cost?
Shkiper50 [21]

Answer:

3.5

Step-by-step explanation: Just trust sweetie

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify 16^x+1 +20(4^2x)/2^x-3 8^x+2
Ksju [112]

the answer is in the attachment

Hope it helps

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A school sells 292 tickets for a basketball game. An adult ticket costs $3. A student ticket cost $1. They collect $470 in ticke
    14·1 answer
  • Y=5x+3 which orderd pair works for the rule<br><br> A. (4,23)<br><br> B. (3,14)<br><br> C. (5,3)
    10·1 answer
  • Two hikers stopped for a snack. They shared 2/3 of a pound of trail mix. If the hikers shared the trail mix equally, how much tr
    9·2 answers
  • Find a number if: 3/7 of it is 2 1/4
    8·2 answers
  • a line that passes though the point (4,-8) and has a slope of 3/2 write a equation in the slope-intercept form this line
    15·1 answer
  • Which is the table that shows the multiplication of x2 - 4x + 4 and 6x + 3?
    9·1 answer
  • 22 quarts of orange juice is available. How many gallons of orange juice is available?
    7·1 answer
  • If 3 pounds of apples costs $7.50, what is the unit rate for cost per pound? What will 9 pounds cost?
    15·1 answer
  • Ernest's grandma bought a package of socks for christmas that 40% of regular price. the amount of the discount was $6. What was
    10·1 answer
  • Find the zeros of the function p(x) = -9x^2 + 1
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!