Maddy wrote a pattern starting at 3 and following the rule "add 2.". Ted wrote a pattern starting at 0 and following the rule "a
dd 4."
2 answers:
Answer:I don't know maybe 7 tell me if it is right
Step-by-step explanation:
Answer:
whats the question
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
-2(4x-1)=5+7
(4x-1)=12/-2
4x=-6+1
x=-5/4
Answer: the answer is 7
Step-by-step explanation:
Answer:
18793000
Step-by-step explanation:
D 288 because 216/3 equals 72 times that by 4 and you get 288.