Answer is in the attachment below.
Answer:$15-$20
Step-by-step explanation:
56.48 is about 55 38.99 is about 40. 55-40 = 15
Answer:
9-foot piece is better deal by $0.03 per foot
Step-by-step explanation:
2.80/8 = $0.35 per foot (for 8-foot piece)
2.88/9 = $0.32 per foot (for 9-foot piece)
Well i did 120/15 and got 8 so he runs a mile every 8 minutes about. so you do 8 x 6 because he has to run 6 miles and bam 48 it takes him 48 minutes to run 6 miles. he runs about (.125) miles an hour ( i was assuming you meant 15 miles in 120 minutes)