1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mamont248 [21]
3 years ago
11

Use breaking apart to find the product for 6x135

Mathematics
1 answer:
-BARSIC- [3]3 years ago
8 0
135x6 equals 810 thAt is the answer
You might be interested in
Which of the following is a true statement?
Radda [10]
A. False
B.False
C. True
D. False
3 0
3 years ago
The Biology Club has 45 members, 35 girls and 10 boys. What is the ratio of
Nezavi [6.7K]
A: 7:2
35/7=5
10/2=5
the others don’t equal the same thing
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Given f () = (5 – 1)? what is the value of f(11)?
skelet666 [1.2K]

Answer:

f(11) = 9

Step-by-step explanation:

f(x) = 1/4(5-x)^2

f(x) = 1/4 (5-11) ^2

f(11) = 1.25 - 2.75 ^2

f(11) = 9

8 0
3 years ago
Is 2 (x-y) and 2x-2y equivalent
MArishka [77]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

2(x-y) you distribute the 2 to whats inside the parenthesis

2x-2y

4 0
3 years ago
Write and solve an equation to find the missing dimension of the prism.
Tema [17]

Answer:

use your instincts

Explanation:

it works for both me and my dad and it  should work for you

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify $\frac{x^2+2x^4+3x^6+...+1005x^{2010}}{2x+4x^3+6x^5+...+2010x^{2009}}$.
    6·2 answers
  • 20+4m=42 and what's the solution to this?
    12·1 answer
  • Help! Will give brainliest and 5 stars rating and thanks
    15·1 answer
  • Bentley invested $85,000 in an account paying an interest rate of 4.1% compounded daily. Assuming no deposits or withdrawals are
    7·1 answer
  • What is the solution of the system? Use substitution
    11·1 answer
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59
    5·2 answers
  • Manuel, a plumber, has several pieces of pipe on his truck. He has a piece 6 feet long. A piece 7 feet long, one 9 feet long, an
    12·1 answer
  • A store had 4 boxes of video games. How many days in total would it take to sell all of the games if each day they sold 3/5 of a
    9·2 answers
  • Hey,um This is because this app keep's deleting my question'ssssssss
    13·2 answers
  • When was Martin Luther King Junior Bread?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!