What answers well whats the question?
Answer:
there may be 16 but I am not sure
Answer:
see below
Step-by-step explanation:
9 dollars / 33 lbs = .272727 dollars per lb
.39 / 1 lbs = .39 per lb
The large bag is less expensive
Answer:
<em>K = 4.8</em>
Step-by-step explanation:
<u>Equation Solving</u>
We are given the equation:
F = 95K - 455.67
We are required to find the value of K when F=0:
95K - 455.67 = 0
Adding 455.67:
95K = 455.67
Dividing by 95;
K = 4.8