1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Simora [160]
3 years ago
15

I need helppppppppppp

Mathematics
1 answer:
valkas [14]3 years ago
7 0
A is correct welcome
You might be interested in
A square scarf has a side length of 3/4 yard on each side what is the area of the scarf??
kondor19780726 [428]

Answer:

3 unit

Step-by-step explanation:

3/4 x 4 = 12/4 = 3

6 0
3 years ago
Best way to tell someone no without being mean
m_a_m_a [10]

Answer:

Try to search up euphemisms to help you in an argument where your forced to say no

Step-by-step explanation: In this situation apologize to them and say

I can't do that or no

6 0
2 years ago
PLS HELLP PLS PLS
Andrew [12]

Answer:

it would be 100 rounded because 14x8=112 and 112 is rounded to 100 to the nearest hundreth. Please subscribe to Amiredagoat Yt

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
What numbers add up to-15 but when multiplied gives me-54
OLga [1]
The answer would be -18 and 3
6 0
3 years ago
0.65 repeating as a decimal
vladimir1956 [14]
If .65 were to repeat it would be .656565656565656


5 0
3 years ago
Other questions:
  • 1/4 of what number is 3/8
    11·2 answers
  • Please help! I’ll give brainliest to anybody who answers correctly!
    11·1 answer
  • What is 5 × 5/6 (working out please)
    10·2 answers
  • Please will give brainliest and thanks
    7·1 answer
  • I really need help with this question, can you help?
    14·1 answer
  • 360 miles in 6 hours
    10·1 answer
  • NEED HELP WITH TRIG please show work as i am trying to learn the material i'm really puzzled. its soh cah toa but i don't rememb
    6·2 answers
  • Scale down 12/720 = 4/X
    10·2 answers
  • Pls help
    13·2 answers
  • A 5-pack of key chains costs $5.46. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!