2/7. There are 2 G's out of a total of 7 letters in the word.
So what we do first is find out the cost per foot which is 305÷154=1.9805194805194805195
Then we find out the area of the second rug which is 288 feet and multiply that by the cost 1.9805194805194805195. We then get 1.9805194805194805195x288=570.38961038961038961
Answer:
|x-5|=13
Step-by-step explanation:
I think this is right
. the first one of figohohl