<span>Granola bars cost $1 each and the yogurt is $.50 per cup. If we plug this in to each equation, you'll see that 12 granola bars equals $12, and 7 cups of yogurt equals $3.50, for a total of $15.50. The second statement would yield $6 + $5.50, which equals $11.50.</span>
Answer:
1. 1 tablespoon Dijon mustard
2. Combine six Tablespoons of cocoa powder and two Tablespoon of vegetable oil, butter or shortening
3. 2 cups of all-purpose flour, 3 teaspoons baking powder, and ½ teaspoon salt
3. One teaspoon of dried basil leaves
4. Combine 1 3/4 cups all-purpose flour with 1/4 cup cornstarch
Step-by-step explanation:
CAn I have brainliest? TYSMMMMMMMMMM
If you would like to know in which step did the student first make an error and what is the correct step, you can calculate this using the following steps:
3(2x - 4) = 8 + 2x + 6
6x - 12 = 8 + 2x + 6
6x - 12 = 14 + 2x ... Step 2
6x - 2x = 14 + 12
4x = 26
x = 26/4 = 13/2
The correct result would be Step 2; <span>6x - 12 = 14 + 2x.</span>
Kdndmd it ahshsj shshsnd sgdhdheh Rushdie fjfjgnf fhfiixjdbdid d dvd

We can take out x as a factor

What is 7-1=?
6 !
So then that means

So your final answer is