1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
s344n2d4d5 [400]
3 years ago
8

Stephanie can paint 4 cars in 1 hour how many cars can she paint in 3.75 hours

Mathematics
1 answer:
VMariaS [17]3 years ago
3 0

In 1 hour she can paint 4 cars, so in 3.75 hours she can paint 3.75*4 = 15 cars

You might be interested in
Name the postulate of the therom qts=srq
GalinKa [24]

Answer:

Seeing that we have a shared hypotenuse and two sides that are congruent, the theorem that we can use is the HL Theorem.

Step-by-step explanation:

mark brainliest :)

6 0
3 years ago
First right equals brainliest, Pls dont answer for the points this is serious. I just need this and 3 more which I will ask late
Alex

I can't see the picture, can you please explain the problem in the comment bar below this so can edit my answer to help?

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve the compound inequality.<br><br> 9 – 4x ≥ 5 or 4(–1 + x) – 6 ≥ 2
Y_Kistochka [10]
X ≤ 1 and x ≥ 3
Hope this helps :)
5 0
3 years ago
Chance can wash the car in 2 hours, while Sandy can wash the same car in 4 hours. How many hours would it take for them to wash
VashaNatasha [74]
<span>1 hour and 1/3rd of an hour
</span>
so A is right 
4 0
3 years ago
Free easy point just answer pls, i need help!!!
SashulF [63]
AA , BB , and CC are parallel to MN.
8 0
2 years ago
Other questions:
  • You are painting the outside of a 28 foot fence that goes around a square garden. There are 4 equal sections. You have painted 1
    15·1 answer
  • Why should money for eating out at a restaurant be taken from the entertainment budget instead of from the food budget?
    10·1 answer
  • Esosa pays $43.19 for 3.7 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon?
    8·2 answers
  • What’s the correct answer to 14
    11·2 answers
  • Please tell me b. Do not want to think right now. Thanks.
    6·1 answer
  • A jewerly store sold a 7.4 gold necklace for 162.18 how much was the necklace worth per gram? round your answer to the nearest t
    10·1 answer
  • Use the equation and type the ordered-palrs.<br> Y = 2^x
    11·1 answer
  • Can someone pls help me
    9·1 answer
  • Helpppppppp meeeeeeeee
    6·2 answers
  • Which is the graph of the equation ?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!