108 is the answer for this question
If 2 lb of bananas cost $1.16, then each pound costs $0.58.
0.58 * 5 = 2.9
So 5 lb of bananas will cost $2.90.
Hope this helps!
we know that
in expanded form is equal to

therefore
<u>the answer is</u>

Answer:
y = 10 when x is -4
will be the correct answer
Answer:
In that phrase, "unit" means "equal to 1".
Step-by-step explanation:
Hopes this helps.