4, 8, 12, 16 I can’t see your table but I think these are the answers. :)
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
Answer:
its c
Step-by-step explanation:
bro bro if anyone did that's stuff laugh at them and move on with ur life dont let people like them ruin your motivation to move forward there the type of toxic people to hold u back but like i said the girls got u bro
Answer:
Continuous
Step-by-step explanation:
The area of a triangle is continuous. It can be any measure of fraction or decimal depending on the side lengths. It has no restrictions to be only whole numbers or a specific set of numbers.
Answer:
3h-4.5
Step-by-step explanation:
3/4(4h-6)
12/4h-18/4
3h-4.5
hope it's helpful ❤❤❤❤❤❤
THANK YOU.
#