1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katovenus [111]
3 years ago
14

The mean distance from the surface of the earth to the surface of the moon is 376,000 kilometers.

Mathematics
1 answer:
pantera1 [17]3 years ago
5 0

Answer someone please answ me I need this too

Step-by-step explanation:

You might be interested in
roy gets 10% extra time in school exams. If Roy gets 1 hour 33 minutes and 30 seconds to complete his maths exam, how long do mo
Yuliya22 [10]

Answer:

1 Hour 25 Minutes

6 0
3 years ago
Find the measure of an angle who's measure is 20 less than the measure of its supplement.
Dvinal [7]

supplementary angles add up to 180°.


x = measure of such angle


x + 20 = measure of her sibling.


since "x" has 20 less than her sibling, then clearly her sibling has to have 20 more than "x".


\bf (x)+\stackrel{sibling}{(x+20)}=180\implies 2x+20=180\implies 2x=160 \\\\\\ x=\cfrac{160}{2}\implies x=80

7 0
3 years ago
Help me with this plzzz
Naily [24]

Answer:

b is the answer

Step-by-step explanation:

if you look at the graph chart you will notice that b lines up with negative 4 and positive 2

8 0
3 years ago
Complete the coordinate proof for the quadrilateral determined by the points A(7, 9), B(9, 4) , C(4, 2), D(2, 7) . Prove that AB
seraphim [82]

Answer:

its B

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Graphing Worksheet
kompoz [17]
The answer is b cuz it changes how it go
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Can you help me with question 8?
    12·1 answer
  • What is the square root of 100​
    13·2 answers
  • PLZZZZZZZZZZZZZ HELP Simplify the expression.<br><br> –5^4
    8·2 answers
  • On Friday, Kelsey went to a local carnival. She bought a pretzel for $5 and played three games. On Saturday, Kelsey went back to
    5·2 answers
  • 2 Points
    14·1 answer
  • What is 23 divided by 1058
    12·2 answers
  • What is the solution to this system of equations?
    11·1 answer
  • If someone could please help me on this it would be amazing thank you so much
    11·1 answer
  • A store sells 6 T-shirts for $59.34. What is the unit cost per T-shirt?
    9·2 answers
  • Help me pls!!!!!!!!!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!