Answer:
its 11
Step-by-step explanation:
Answer:
The answer is "24 Hours".
Step-by-step explanation:
The calculated time for
unit:


Calculating the time for
unit:


On dividing the value from equation (a) to (b):
r= 0.7
Put the value of r into equation (a)

Calculating the value of time for
unit:

Answer:
648
Step-by-step explanation:
The Price of 1 pound tomato is $1.35 and Price of 1 pound potato is $0.95. The positive difference in the price per pound of tomatoes and potatoes is $0.40
~ hopes this help!