Answer:
A)
B) The larger box is cheaper per ounce.
C) 2.09 – .30 = 1.79 for 12 ounces. So than $1.79/12= .15/oz.
They would both be the same so there would be no better deal.
what grade r u in? and what unit is thar
Alicia ran 12 miles.
Step-by-step explanation:
They said that Nara ran 14 miles and she had ran 2 more than Alicia, so that would be 14 - 2 which is 12.