Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Radical form for 112 would be 4{7 and then I think you can just search up how to reduce the 4 to 7 i don’t have the symbol btw
Extra 10, 10 is half of what she ordered so she received an extra 50%
Answer:
1000000
Step-by-step explanation: