Answer:
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
Step-by-step explanation:
Answer:
n=0
Step-by-step explanation:
Clear parenthesis w/ distribution:
3(-7n+1)=-21n+3
Move everything over to one side:
6n+3=-21n+3
6n=21n Subtract the 3 on the right.
-15n=0 Subtract the 21.
n=0 Divide the -15.
It is definitely J yes it is
Answer:
akjnajknlkicea
Step-by-step explanation:
Answer:
12
+ 6y
Step-by-step explanation: