1. b = $95.94 / 6
= $15.99
t = $15.99 / 20
= $0.80
2. A: $1.28 / 8 = $0.16 per oz
B: $1.68 / 12 = $0.14 per oz
Difference: $0.02 per oz
Answer:
a = 
Step-by-step explanation:
Given
ga + q = r ( subtract q from both sides )
ga = r - q ( isolate a by dividing both sides by g )
a = 
The answer is 62.700 hope I Helped!
Answer:
They will buy 4 hotdogs and 3 drinks
Step-by-step explanation:
Answer: This function is linear because it forms a straight line when graphed.
Would appreciate brainly <3