1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lubov Fominskaja [6]
3 years ago
9

Plz help this assignment is due today!!! Also plz make sure to write the equation, graph, and type the solution. Thank you

Mathematics
1 answer:
Galina-37 [17]3 years ago
7 0

Answer:

u can search on google the example

You might be interested in
If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
Amiraneli [1.4K]

Answer:

A) $0.11

Step-by-step explanation:

Since a dozen (12) eggs cost $1.35. You will divide $1.35 by 12. And it will equal 0.1125. Round it up it equals to 0.11.

4 0
4 years ago
Why are inequalities important in equations
Delicious77 [7]
Because the tell if he number is big or small
4 0
3 years ago
If a decimal number does not repeat, it ends with which number?
sasho [114]

Answer:

A repetend / reptend

Step-by-step explanation:

This is because most of the times this number is a 0. And a zero is normally a place holder so we don't add it. And if the repetend is zero the decimals is know as a terminating decimal.

HOPE IT HELPED

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sarah is making a scale drawing of a painting that is 60 in. wide by 120 in. high. Her paper is 15 in. wide and 25 in. tall. She
Law Incorporation [45]

Answer:

This is not a reasonable scale.

6 0
3 years ago
A rectangle is 3 units wide and 4 units long. How long is its diagonal
nirvana33 [79]
If x is length of the diagonal then 

x^2 = 3^2 + 4^2  = 25

x = sqrt25 =  5

Diagonal is 5 units long
7 0
3 years ago
Other questions:
  • I have been trying so hard to find this and I cant
    5·1 answer
  • Eugene’s computer repair charges a one-time fee to run mandatory diagnostic tests on a laptop in order to determine what’s wrong
    7·1 answer
  • The kindergarten class has 10 girls and 10 boys. If two students are chosen at random to be in the school play, what is the prob
    5·2 answers
  • Four internet providers offer similar services to almost everyone in the city. Any new company would have to engage in a price w
    14·1 answer
  • 11.49 for 3 packages ​
    14·1 answer
  • What kind of sequence is this?<br> 126, 112, 98, 84, ...
    15·1 answer
  • 25x2 + 36 <br>25x2 - 36 = <br>25x2 + 60x + 36=​
    8·1 answer
  • A boat is pulled into a dock by a rope attached to the bow of the boat and passing through a pulley on the dock that is 1 m high
    7·1 answer
  • Write the value of each expression in standard form. Expression Standard Forr 2hundres×10 in standard form​
    13·1 answer
  • The average of 5 integers is 8. Find the sum of the integers<br>it's pretty urgent
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!