1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iren [92.7K]
2 years ago
11

The space shuttle makes an orbi

Mathematics
1 answer:
tamaranim1 [39]2 years ago
4 0
The space shuttle makes an ORBIT

You might be interested in
Ken and bill collected 550 stickers together. Ken collected 20% more stickers than bill. How many stickers did ken collect?
Anestetic [448]

Answer:300

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Your fish tank holds 3535 liters of water. How much is that in milliliters?
RSB [31]
The answer is 3535000 milliliters
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x that makes ABCD a parallelogram.
daser333 [38]

Answer:

the answer is 6

Step-by-step explanation:

5x+150=180( cointerrior angle of traingle)

5x=30

x=6

7 0
2 years ago
Help quick, it's based on polynomials .<br>Find the area of the shape​
IrinaK [193]

Answer:

Step-by-step explanation:

I got you  first you want to get some little ceasers

7 0
1 year ago
If lara has 90 questions in the test, and there are 47 students in the class, how many questions are there in the whole class?​
Ivanshal [37]
4,230, which is solved by multiplying both the questions and the students
3 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve −27=19−2x for x . First, identify the best first step in solving this equation. What choice is correct?
    5·1 answer
  • Pls help with explanation. Will give brainliest
    11·1 answer
  • N/6=-8 solving equations ?
    8·1 answer
  • The state of Kansas has a sales tax of 5.3%, and the maximum rate a consumer can pay for local sales tax is 8.65%. What is the r
    6·2 answers
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice B: 20 ounces of chocolate
    7·2 answers
  • If Lupe walk 0 miles, he will earn $50 for his library fundraiser just by signing up to help. But if Lupe walks 1 mile, he will
    14·1 answer
  • Hello pls help with this ​
    9·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP!!!!!!!! ILL MARK BRAINLEST
    13·1 answer
  • Help me pleasee i need help this is my final btw
    15·1 answer
  • Develop an estimate for each of the following situations.(at) The cost of a 500-mile automobile trip, if gaso-line is $4 per gal
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!