[2<span>] </span>x<span>. </span><span>437 is the answer
</span>
Answer:
217
Step-by-step explanation:
62x3=186+ .5 of 62 which is 31
186+31=217
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Since C only has two and although it may look like B has three terms, when the letters are joined together like that they are basically just become one big term, so your answer would be A.
The answer is f
jowokandnrjeosozmd gnal